krpanje plastike.

Če ste karkoli delali sami to dokumentirajte tukaj. Nasveti za ostale.

Moderator: Moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
andrejp
univ.dipl.ing. Nissan
Avto: ALMERA
Kraj: nissan land
Kontakt:

krpanje plastike.

Odgovor Napisal/-a andrejp » 02 Mar 2008, 21:40

kot seveda vsaki pravi šofer smo tudi na moji primerci polamali odbijače in seveda sedaj jih treba pokrpat problem pa nastane z čim zato vprašam če je gdo to že delal naj mi napiše z čim in kje se da to kupit.poliester seveda odpade ker se lušči od plastike.
:kripa: :kripa:
NISSAN ALMERA
Slika

SlikaSlika

Uporabniški avatar
Symon
univ.dipl.ing. Nissan
Avto: P11 GT
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Symon » 02 Mar 2008, 22:27

Poliester se menda ne lušči, če je plastika fajn na grobo pošmirglana, pa z vlakni zalepljeno. aja pa če izvrtaš nekaj lukenj v plastiko da se poliester vlije notri v luknje in drži. Ne bom pa trdil, ampak tako sem enkrat zasledil, da se da stvari poštimat. :roll:
Slika
B13 100NX GTi -> S13 200SX stage 2-> RS 182 CUP -> EJ92 slightly tuned -> RS 200 CUP -> CG9 -> P11 GT SR20VE N1

Uporabniški avatar
Nx_misko
ing. Nissan
Avto: nx 100
Kraj: Hoče pri MB

Odgovor Napisal/-a Nx_misko » 02 Mar 2008, 22:27

plasticno fliko z zadne strani zalimat pa s kitom prek btk :P
Slika

Jankoh
Primera GT driver

Odgovor Napisal/-a Jankoh » 03 Mar 2008, 13:33

Jaz uporabljam poliuretnasko lepilo in dela BP. Probal sem ze tudi na način da se je plastika pobrusla pol sem dal gor primer in pol poliester gor in je tudi držalo.
Drugače kolega ko pa to res flika ne zaupa nobenem od teh načinov. On naridi tako da plastiko prvo pogliha in če je taka plastika da se jo da talit je stali in zalima. Pol naredi na notranji stani ojačitev iz poliestra. Ko je poliester trd ga vzame dol in zalima gor z PU kitom. Iz zunanje starni naredi isto stem da celi odbijač prevleče z slojem poliestra. Ampak to se splača samo če res drugače ne dobiš ker je predrago in preveč dela.
Performance and response are not coincidence.

ferkov
dipl.ing.Nissan

Odgovor Napisal/-a ferkov » 07 Mar 2008, 11:48

ja če daš na čisto plastiko se poliester res ne prime(nista združljiva,niti raztezata se ne enako), sedaj tudi odvisno od plastik ker so ful različne (že za barve bi mogo vejet kera plastika je ker so različni primer-i), drugače pa je najbolje zalotat (z malo večjim spajkalnikom delaš luknje v razpoki da se sprime), potem pa še nekaj lukenj navrtat okoli na grobo zašmirglat in prek poliester pa dokaj fejst pritiskat smolo z čopičem da se vlije lepo v luknje. če pa maš v delih plastiko pa je najlažje s sekundkleberom na hitro zalepit pa pol lotat itd.

Uporabniški avatar
blue skorpion
Nissan fan (ventilator)
Avto: PATROL GR
Kraj: KOPER
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a blue skorpion » 08 Maj 2008, 07:50

V Izoli je možakar ki se ukvarja z "varjenjem" počenih odbijačev. Vem ,da raztopi spoj in dodaja enako plastiko. Kakor je meni znano so vsa ostala lepljenja itd. brezupna zaradi samega materiala.Namreč ti moderni odbijači so narejeni z recikliranih odpadkov.
4 4 4 4

Uporabniški avatar
sx turbo
200 SX S13 drifter
Avto: 200sx s13

Re: krpanje plastike.

Odgovor Napisal/-a sx turbo » 30 Nov 2008, 15:50

na vsakem plasticnem izdelku je oznaka,iz kaksne plastike je bil izdelan.ce plastiko ne zvaris z istim materialom,ne bo drzala,ali pa bo,vendar bo v kratkem na varu spet pocila.poliester je resitev,ampak moras plastiko prej res grobo obdelat,ker sicer se smola nima kam prijet.ce res ni druge opcije,poisces na kakem odpadu kak odbijac z isto oznako kot je na tvojem, ga odrezes en koscek in si s tistem pomagas,oz.ga zvaris gor.ce ne pa majo tud kaki kleparji palcke za varit z vecino oznak.ce pa ne dobis pri kleparju,se pa pozanimas pri uvoznikih kleparske in licarske opreme.
high speed is my satisfaction.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta