Nissan Juke

Klepetanja o Nissanih, življenjske zgodbe...

Moderator: Moderatorji

Odgovori
roxena
Nissan fan (ventilator)
Avto: Še nobenega

Nissan Juke

Odgovor Napisal/-a roxena » 17 Jan 2016, 12:12

Pozdravljeni

Sem nov na forumu. Pred dnevi sem bil v salonu nissan kjer sem si hotel ogledati qashqaja, ker pa mi je cenovno malo predrag mi je nato v oči padel nissan juke. Sicer bi vzel rabljenega, starega tam do 4 leta. No, zanima me če ima kdo na forumu kakšne izkušnje z omenjenim avtomobilom. Zanima me bencinski motor 1598 ccm 86kw (117 km). Nekje sem prebral da so ti motorji imeli težave z glavami motorja, zato me zanimajo izkušnje uporabnikov, tudi če ima verigo, poraba, vožnja, vzdrževanje, skratka čim več. V salonu nisem imel možnosti testne vožnje, zato sem to nameraval v naslednjih dneh, ko bo avto na razpolago. Ogledanega pa imam juka letnik 12, 1.6 16v, acenta sport. Hvala in lep pozdrav.

Robert

Uporabniški avatar
Symon
univ.dipl.ing. Nissan
Avto: P11 GT
Kontakt:

Re: Nissan Juke

Odgovor Napisal/-a Symon » 17 Jan 2016, 23:29

Prav veliko ti ne morem svetovati. 1.6 ne vem če jih imajo kaj dosti po salonih ker je zdaj 1,2 in dci na voljo. Sem pa peljal 1,2t in lahko rečem, da je za svojo težo čisto dovolj živahen (ima približno isto konjev ampak malo več navora). Sem pa bral teste, da ima 1,6 bencinar zelo kratke prestave kar te zna zmotiti na avtocesti.
Sem bil pa presenečen nad lego, za tako visok avto se vseeno pelje dokaj čvrsto, pač v resnici nima s terenci nič skupnega ampak je bolj križanec med Micro in Qashqaijem, ali pa Note na hoduljah. :P
Aja, še poraba. Sodeč po uporabnikih je okoli 7,5 http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... owerunit=2
Sem se pa igral z unim zaslončkom in načini vožnje na 1,2t. Osebno nisem čutil blazne razlike. Baje največja razlika je pri 1,6t kjer je tudi konjenica večja. Ko sem se igral z mislijo, da ga kupim mi je bil zaslon ful posrečen ampak dejansko je bombonček, ki sčasoma verjetno postane dolgočasen in ga pozabimo. Samo ugibam.
Glede okvar pa ti žal ne vem nič povedati. Sem kvečjemu zasledil, da so imeli 1,6t težave, prve generacije ja. Navaden pa ne vem če se kaj dosti kvari, konec koncev je čisto navadna mašina, ki je v polno Nissanih in bi skoraj mogla biti zelo preverjena.
Slika
B13 100NX GTi -> S13 200SX stage 2-> RS 182 CUP -> EJ92 slightly tuned -> RS 200 CUP -> CG9 -> P11 GT SR20VE N1

roxena
Nissan fan (ventilator)

Odgovor Napisal/-a roxena » 18 Jan 2016, 07:06

Hvala za mnenje. Bom znal bolj oceniti ko ga probam. To bo verjetno v naslednjih dneh ko bom imel čas. Kot sem dejal bom probal 1.6 16v mašino avto pa je star 4 leta. 1,2 je v novejših letnikih zato mi je nedostopen. Bom pa poskusil peljati tudi tega, da vidim razliko. Upam da so bile pri letniku 12 napake že odpravljene. Dobrodošlo pa bo vsakršno mnenje in izkušnje. Lp

hax
dipl.ing.Nissan
Avto: p11,n15,n16,c23,k11

Odgovor Napisal/-a hax » 18 Jan 2016, 21:50

Težave z glavami so imeli samo motorji predelani na plin, motor je grajen na osnovi micrinega motorja 160sr, note, qashqai, ipd. Je pa res da so malce spremenjene glave med vozili. Vendar so motorji zelo vzdržljivi. Ni pa raketa. Tak da z nakupom 1.6 motorja ne boš zgresil nič. Za 1.2 turbo motorje pa se nisem preprican,motorji so dokaj novi, komaj sedaj se bodo pokazale težave ce jih ima. Drugace pa vem za enega juka, 2013 letnik, 15.000km, slo vozilo, 1.lastnica, maximalna oprema, navi, usnje, keyless go, crna barva, alu platisca mislim da 17.

roxena
Nissan fan (ventilator)

Odgovor Napisal/-a roxena » 19 Jan 2016, 11:45

Ja, ta 117 konjski niti ne bi smel dosti piti. Ko si že omenil da ves za juka, verjetno 13 letnik ne bo ravno poceni. Gledam tam za okoli 10.000 eur. Sem pa s primorske.

hax
dipl.ing.Nissan
Avto: p11,n15,n16,c23,k11

Odgovor Napisal/-a hax » 19 Jan 2016, 22:18

roxena napisal/-a:Ja, ta 117 konjski niti ne bi smel dosti piti. Ko si že omenil da ves za juka, verjetno 13 letnik ne bo ravno poceni. Gledam tam za okoli 10.000 eur. Sem pa s primorske.
cena je 12.000€, avto je isto s primorske. stranka bi pri meni vzela micro cc,jaz pa bi od nje juka vzel.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti