veriga

Klepetanja o Nissanih, življenjske zgodbe...

Moderator: Moderatorji

Odgovori
konstruktor
Redkobesedni lenuh
Avto: qashqai

veriga

Odgovor Napisal/-a konstruktor » 27 Jan 2016, 07:57

Pozdravljeni,
Mene samo zanima a je tu še kak "srečneš"ki mu je preskočila veriga na nissan qashqai 2.0 4x4 letnik 2011,prevoženih 120 000.
Sem imel narejene vse servise,sem sicer drugi lastnik a poznam prvega in je servise delal na istem servisu kot jaz.
Verige se sploh ni slišalo da bi bila bolj glasna in je nastalo po preskoku,ki pojma nimam kako je sploh možen za 4000 € škode.
Sreča v nesreči je da je avto v garanciji do konca tega leta,sedaj še čakam na potrditev povračila stroškov s strani nissana,upam da bo ratalo
A MA KDO KAKE PODOBNE IZKUŠNJE!!!
hVALA

hax
dipl.ing.Nissan
Avto: p11,n15,n16,c23,k11

Re: veriga

Odgovor Napisal/-a hax » 27 Jan 2016, 22:46

konstruktor napisal/-a:Pozdravljeni,
Mene samo zanima a je tu še kak "srečneš"ki mu je preskočila veriga na nissan qashqai 2.0 4x4 letnik 2011,prevoženih 120 000.
Sem imel narejene vse servise,sem sicer drugi lastnik a poznam prvega in je servise delal na istem servisu kot jaz.
Verige se sploh ni slišalo da bi bila bolj glasna in je nastalo po preskoku,ki pojma nimam kako je sploh možen za 4000 € škode.
Sreča v nesreči je da je avto v garanciji do konca tega leta,sedaj še čakam na potrditev povračila stroškov s strani nissana,upam da bo ratalo
A MA KDO KAKE PODOBNE IZKUŠNJE!!!
hVALA
a to imaš 2.0 dci 150km, ali 2.0 benzin 142 km? Drugače pa upam da urediš to pod garancijo, kajti +2 garancija vsega ne krije, pa še problem nastane če je avto servisiran izven ntervala ali pa zamujaš z servisom 1mesec.

konstruktor
Redkobesedni lenuh
Avto: qashqai

Odgovor Napisal/-a konstruktor » 28 Jan 2016, 06:36

Zdravo,
imam 2.0 dci 150km,sem ravnoi včeraj dobil odobreno da bo šlo vse pod garancijo,sam še pa ne vem zakaj je prišlo do tega bom povprašal ko grem po avto ko bo popravljen.
V glavnem sem dolžan prešnjemu lastniku kako pivo da je doplačal za dve leti :)

Modras
Nissan tehnik
Avto: poševnooki bodo

Odgovor Napisal/-a Modras » 04 Feb 2016, 00:31

Jah, pri rabljenem nikoli neveš in ne vidiš točnega ozadja :jaja:
Vedi, da so te doplačljive in ostale garancije samo tržni oziroma marketinški trik in nič drugega! ; danes je vse sezonsko in programirano za določeno dobo!
Omenjeni motorji so znani tudi po tem, da žrejo olje!

Scremer
Redkobesedni lenuh
Avto: Qashqai 2.0 dCI 4AWD

Odgovor Napisal/-a Scremer » 29 Dec 2020, 14:03

Čisto splošno me zanima če je imel še kdo težave z 2.0 dci motorjem in verigo? Če me spomin ne vara je M9R oznaka. Naš ima trenutno 210.000km, dejansko dela vse BP, nikoli težav, v petih letih lastništva, pa tudi olja ne "pije". Malo pade od servisa do servisa, nikoli pod polovico oznake. Kolikor je meni splošno znano naj bi bile verige "večne" in ni potrebno periodično vzdrževanje. Vsaj dokler je ne slišiš. Potem se zamenja komplet verigo z vodili. Je mogoče za ta motor kakšno drugo priporočilo? Avto imava z mojo namem obdržat vsaj še dve ali tri leta.

Vsake informacije bom vesel. lp

Modras
Nissan tehnik
Avto: poševnooki bodo

Odgovor Napisal/-a Modras » 30 Dec 2020, 07:19

Tu imaš opisane nasvete glede omenjenega modela Qashqai-a z dCi motorji prve generacije kamor sodi tvoj letnik 2010

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta